Opel Zafira Tourer jest najbardziej przyjaznym dla środowiska Van’em 2014

Opel Zafira Tourer CNG

Opel Zafira Tourer jest najbardziej przyjaznym dla środowiska Van’em 2014

Wg niezależnego Instytutu Ekologicznego Opel Zafira Tourer 1.6 CNG Turbo ecoFLEX jest numerem 1 w ekologii.

Wychodzi na to że Opel zgarnie troche nagród w tym roku. Ekologiczny Instytut Środowiska i magazyn motoryzacyjny Auto Test ukoronowali Zafira Tourer w segmencie przyjaznych dla środowiska aut 2014 roku.
Przy zużyciu zaledwie 4,7 kg ( 7,2 m3 ) gazu H na 100 km w cyklu mieszanym mocy 110 kW/150 KM Opel Zafira Tourer 1.6 CNG Turbo ecoFLEX generuje tylko 129 gramów CO2 na kilometr.

wiecej na: media.gm.com

Opel Zafira Tourer CNG został wybrany najbardziej ekologicznym samochodem 2014 roku w kategorii VAN w Niemczech. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest przez niemiecki Instytut Ekologiczny Ökotrend oraz magazyn motoryzacyjny Auto Test. W klasyfikacji najbardziej ekologicznych pojazdów brane są pod uwagę zarówno walory auta (50% puli punktów), jak i sposób produkcji oraz fabryki producenta auta. Dlatego, dzięki znakomitemu silnikowi gazowemu 1.6 CNG Turbo ecoFlex, tegoroczny tytuł został przyznany firmie Opel.

 

Opel Zafira Tourer CNG Turbo

Fot. Opel Zafira Tourer CNG Turbo
Źródło: cng.auto.pl

Nowy Opel Zafira Tourer z silnikiem 1.6 CNG Turbo ecoFlex emituje zaledwie 129 g CO2 na kilometr w trybie mieszanym. Wszystko dzięki znakomitemu spalaniu, wynoszącemu średnio na 100 kilometrów tylko 6,4 m3 (4,7 kg) gazu. Gaz ziemny do zasilania pojazdów magazynowany jest w zbiornikach kompozytowych o łącznej pojemności 34,0 m3 (25 kg). Dzięki temu auto w trasie jest w stanie pokonać nawet do 640 km przy zasilaniu CNG!

 

Opel Zafira Tourer CNG Turbo

Fot. Opel Zafira Tourer CNG Turbo
Źródło: cng.auto.pl

Opel jest europejskim pionierem w zakresie wykorzystania CNG do zasilania pojazdów. W 2001 roku zaprezentował pierwszy pojazd z innowacyjną instalacją gazową monovalent+. Każde z aut CNG produkcji Opel może być zasilane gazem ziemnym, biogazem lub mieszanką obu paliw, a awaryjnie także benzyną. Dzięki swoim właściwościom fizyko-chemicznym metan w postaci gazu ziemnego lub biogazu cechują się dużo niższą emisją spalin. Dzięki temu spotykają się w Niemczech z zainteresowaniem administracji rządowej, która wspiera ten rodzaj paliw do 2018 roku. Auta zasilane CNG emitują o 25% mniej CO2, a przede wszystkim o 80% mniej tlenków azotu, a także benzolu i cząstek stałych. Przy zastosowaniu biogazu pojazd jest neutralny pod względem emisji CO2.

cng.auto.plRSS: : Portal Forum | vin | kody błędów | zaproszenie | Narzędziówka
powered by borowicz.info

www.KlubZAFIRA.pl/forum
Wir lieben Zafira