Podsumowanie I Ogólnopolskiego Zlotu KlubZAFIRA.pl

Autorzy: irecki & JaGoDkA

Do historii przeszedł już I Ogólnopolski Zlot Klubu ZAFIRA.pl. „Dziewiczy” Zlot odbył się w dniach 3-6 maja br. w Centrum Wypoczynku i Rekreacji „Leśne Wrota” położonym w lesie nad jeziorem Klebarskim nieopodal Olsztyna. W I Ogólnopolskim Zlocie uczestniczyło ponad 100 miłośników Opla Zafiry, którzy przybyli blisko 40 Zafirami (w trzech obecnych na rynku modelach: Zafira A, Zafira B oraz Zafira Tourer) nie tylko z różnych rejonów Polski, ale również z terytorium Niemiec.

Zlot rozpoczął się od zbiórki blisko 30 Zafir w Olsztynie, następnie kolumna aut pod eskortą olsztyńskiej Policji przejechała przez Olsztyn i udała się w kierunku Wojtkowizny. Druga kolumna, składająca sie z 10 Zafir, ruszyła ze Szczytna.
Wszyscy spotkali sie na miejscu w Leśnych Wrotach  – miejscu gdzie spotkali się już wszyscy uczestnicy Zlotu.

Wśród wielu atrakcji, konkursów i szkoleń jakie zostały przygotowane przez organizatorów na każdy dzień Zlotu znalazły się m.in.: test wiedzy o Zafirze, wybory najładniejszych auta zlotu w kategoriach: Naj ZA, Naj ZB, BEST TUNING ZA, BEST TUNING ZB, Best of clean engine, rzut oponą lub tarczą dla mężczyzn i klockiem hamulcowym dla kobiet, nocne strzelanie do tarczy z markera paintball. W trakcie rozgrywania konkursów i konkurencji najmłodsi uczestnicy Zlotu zajęci byli rysowaniem i malowaniem Zafir, grą w piłkarzyki, zabawami na świeżym powietrzu. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane przy wspaniałej, słonecznej pogodzie. Aura taka towarzyszyła zresztą zlotowiczom przez cały czas trwania Zlotu.

 

Podczas IOZKZP rozegrane zostały również mecze w piłkę: nożną i siatkową. Zlot był też doskonałą okazją na przeprowadzenie szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy. Organizatorzy zorganizowali również pokaż nowoczesnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego połączony z prezentacją jego możliwości, który został przeprowadzony przez drużynę OSP „Pomoc Maltańska” z Klebarku Wielkiego.

Wieczorami przy wspólnym grillowaniu spotykali się wszyscy zlotowicze, by omówić miniony dzień, porozmawiać o sprawach klubowych i oczywiście o naszych kochanych Zafirach. Tradycją wieczornych spotkań stało się Karaoke. Zlotowicze bardzo aktywnie uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu polskich przebojów. Przy okazji objawiło się kilka indywidualnych talentów wokalnych, dysponujących ciekawą barwą głosu, inni zabłysnęli talentem do pisania popularnych przebojów na nowo.

IOZKZP był nie tylko doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu grona znajomych, często przyjaciół, był też doskonałym pretekstem by zrobić coś dobrego dla innych.

Dlatego też organizatorzy I Ogólnopolskiego Zlotu KlubZafira.pl postanowili wykorzystać obecność tak wielkiej grupy członków klubu by przeprowadzić – wspólnie z Fundacją DKMS, akcję (pod hasłem „Wspólnie przeciw białaczce”) pobierania – przy pomocy specjalnych aplikatorów wymazów z ust. Na podstawie pobranych próbek zostaną określone cechy zgodności antygonowej i jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego to po dodatkowych szczegółowych badaniach może dojść do przeszczepu. Chętnych nie brakowało w kilka minut rozdysponowano 25 aplikatorów, które następnie zostały przekazane do centrali DKMS. Część z obecnych na Zlocie klubowiczów już wcześniej, podczas innych akcji organizowanych przez DKMS „przekazało” już swoje próbki dlatego też nie mogli brać udziału w tej akcji.

Po zakończeniu akcji dla fundacji DKMS odbyła się kolejna, tym razem dla Dawca.pl (pod hasłem „Bądź świadomym dawcą narządów”). Akcja ta polegała na wypełniania deklaracji dawcy organów. Dla pierwszych 20 chętnych organizatorzy Zlotu przygotowali małe niespodzianki. Honorowy patronat nad tą akcją objęła pani Klara Ufnalewska z General Motors Poland, która również ufundowała niespodzianki dla pierwszych dwudziestu chętnych. I tym razem organizatorzy akcji trafili na podatny grunt – 41 uczestników Zlotu z dużym zapałem i zaangażowaniem przystąpiła do wypełniania deklaracji, spora część uczestników już wcześniej przy innych okazjach miała możliwość wypełniła deklaracji. Przypomnijmy, że zgodnie z polskim prawem, obowiązuje domniemana zgoda na bycie dawcą, co oznacza, że w przypadku braku sprzeciwu, uznaje się daną osobę za potencjalnego dawcę narządu. Jednak w Polsce jak i na Świecie promuje się noszenie oświadczenia woli, które jest wyrażeniem woli osoby, który taki dokument posiada.

Najtrudniejszą i zarazem najsmutniejszą częścią I Ogólnopolskiego Zlotu KlubZafira.pl było pożegnania. Mimo to zlotowicze, którzy wspólnie spędzili majowy weekend opuszczali „Leśne Wrota” z uśmiechami na twarzach. Powody były co najmniej dwa, pierwszy to satysfakcja z mile i pożytecznie  spędzonego czasu w doborowym towarzystwie. Drugim była świadomość, że już za rok gdzieś w Polsce odbędzie się kolejny, II Ogólnopolski Zlot KlubZafira.pl.

Choć z pewnością niejednemu uczestnikowi Zlotu podczas pożegnań zakręciła się w oko nie jedna łza.

Kilka niezapomnianych widoków :)


I Ogólnopolski Zlot Klub Zafira w liczbach:

Liczba aut: 35
Liczba osób: ponad 100
Wizyt Policji: 3  :25:
Ilość wypitego alkoholu: dane utajniono  :36: :drunk:
Zjedzonych kalorii: całe mnóstwo   :kanapka:
Liczba partnerów zlotu: 4

Liczba konkurencji motoryzacyjnych – 9

Przeprowadzone konkurencje:
* Wbijanie gwoździa w pieniek
* Strzelanie z Paintball
* Konkurs na najładniejsze auto zlotu:
# Naj ZA
# Naj ZB
# BEST TUNING ZA
# BEST TUNING ZB
# Best of clean engine
* Rzut oponą lub tarczą – mężczyźni i klockiem hamulcowym – kobiety
* Mecz piłkarski  2x20min
* Piłka plażowa
* Test z wiedzy o Zafirze
* Przetaczanie opony na czas

Więcej info na http://www.klubZAFIRA.pl/forum

Parterzy:
GM Poland
Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska
Dawca.pl
Mibo.pl

Dzięki wszystkim za i do następnego!!!RSS: : Portal Forum | vin | kody błędów | zaproszenie | Narzędziówka
powered by borowicz.info

www.KlubZAFIRA.pl/forum
Wir lieben Zafira