Podsumowanie II Ogólnopolskiego Zlotu KlubZAFIRA.pl


Autorzy: Iza-bambina, JaGoDkA, endzi, korekta: irecki

Za nami już kolejny, udany Ogólnopolski Zlot KlubZAFIRA.pl – tak, tak to już drugi 🙂 tak szybko ten czas leci, a już zaplanowany jest kolejny.

II Zlot odbył się w dniach 2-5 maja w Tęgoborzu w pobliżu Nowego Sącza. Głównym miejscem Zlotu był Hotelu „Litwiński” – położony w bliskim i malowniczym sąsiedztwie jeziora Rożnowskiego.

To na jego terenie odbyła się większość imprez. W Zlocie uczestniczyła ponad setka miłośników Opla Zafira, którzy przyjechali ponad 30 Zafirami w modelach: A, B oraz C – choć „w porywach” liczba aut sięgała 35. Niektórzy zlotowicze przemierzyli prawie całą Polskę, a niektórzy nawet więcej, by po raz kolejny spotkać się w realu i odświeżyć znajomości, jak i nawiązać nowe.

Tegorocznym Gospodarzem i głównym organizatorem był Krasnal, którego dzielnie wspierali inni forumowicze: Iza, Kapi, Bamber i JaGoDkA.

I zaczęło się: pierwsi goście zajechali przed wejście Hotelu „Litwiński”, co też zostało uwiecznione.

Oficjalne otwarcie Zlotu rozpoczęło się od spotkania 21 Zafir i 1 BMW na lotnisku należącym do Aeroklubu w Łososinie Dolnej, gdzie odbyła się też pierwsza sesja zdjęciowa naszych pięknych aut. Z lotniska, pod eskortą Policji, kolumna Zosiek, która notabene wzbudziła zainteresowanie lokalnej prasy, przejechała przez miasto w kierunku bazy Zlotu – Hotelu „Litwiński” w Tęgoborzy.

Każde auto uczestniczące w Zlocie dostało pakiet powitalny 🙂

Mimo, że aura „strzelała fochy” to ostatecznie pozwoliła rozegrać wszystkie zaplanowane konkurencje na świeżym powietrzu, również te przygotowane przez Hotel „Litwiński”.


Tradycyjnie już dla zlotowiczów organizatorzy Zlotu i tym razem właściciel hotelu p. XYZ – przygotowali wiele atrakcji. Oczywiście „fioletowa szefowa” musiała nad tym zapanować i ułożyć wszystko tak, by uczestnicy Zlotu otrzymali harmonogram atrakcji, dzięki któremu mogli zaplanować swoje uczestnictwo w wielu konkursach, grach i zabawach. Wśród wielu zaplanowanych atrakcji znaleźć można było: Obowiązkowy Test Zlotowy z wiedzy o Zafirze, wybór najładniejszego auta Zlotu wg. kategorii „naj”. Nie obyło się również bez konkurencji siłowych: mężczyźni brali udział w klasycznym rzucie tarczą hamulcową, zaś panie w rzucie klockiem hamulcowym. Zlotowicze chętnie wzięli też udział w pchaniu Zafiry z Krasnalem w środku na czas.

Podczas Zlotu odbył się również premierowy konkurs wierszokletów.

W sportowej części Zlotu rozegrano eliminacje i mecze finałowe: tenisa stołowego, ziemnego, pool bilardu, dart’a. Nie obyło się też bez zabaw rodzinnych takich jak: skakanie w workach, sztafeta balonów, toczenie opony, bieg z jajkiem. Najmłodsi uczestnicy Zlotu w trakcie trwania wielu konkursów zajęci byli rysowaniem najładniejszej Zafiry, czy też akcją malowania artystycznego wizerunku, tworzeniem stworków z balonów oraz wieloma zabawami na świeżym powietrzu – oczywiście pod czujną opieką naszej forumowej niani: Izy-bambiny.Zlot nie zostałby uznany za odbyty, gdyby nie rozegrano, jak i w ubiegłym roku, meczu piłkarskiego.

W tym miejscu warto wspomnieć o akcjach zlotowych – specjalne podziękowania należą się racool’owi za przeprowadzenie akcji „klimatyzacja”, z której skorzystało ponad 20 właścicieli Zafirek

Zlotowiczom humory dopisywały i nie brakło żartów. Każdy Zlotowicz pamięta pewnie doskonale „wkręcanie” Belfra. Oczywiście żart się udał w 100%, a zabawy przy tym wszyscy mieli co niemiara.

Każdego wieczoru uczestnicy Zlotu spotykali się przy wspólnym grillowaniu, zabawach na parkiecie oraz wspólnych rozmowach o naszej pasji – Zafirach, jak również nawiązywaniu przyjaźni między sobą. Oczywiście nie mogło zabraknąć tak popularnego już Karaoke, uczestnicy bardzo chętnie włączali się do wspólnego śpiewania. Przy okazji odbył się konkurs „Mam talent”, który wzbudził wielkie emocje, a czasem i łzy wzruszenia. Wieczorne chwile przy dobrej muzyce umilał nam nasz forumowicz DJ Bamber, który zadbał o część muzyczną naszego zlotu.

OZKZ jest nie tylko okazją do wspólnego spędzenia czasu wśród znajomych i przyjaciół, ale również doskonałym pretekstem by zrobić razem coś dobrego dla innych. Tak jak i w zeszłym roku braliśmy udział w kampanii informacyjnej Dawca.pl pod hasłem „Bądź świadomym dawcą narządów”. W tym roku po raz pierwszy, ale na pewno nie po raz ostatni zlotowicze i członkowie KlubZAFIRA.pl zorganizowali i przeprowadzili akcję Dobroczynną dla Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego „Dzieło Pomocy Dzieciom” w Żmiącej. Za pochodzące z dobrowolnej zbiórki pieniądze zakupiliśmy odkurzacze, których brak bardzo doskwierał mieszkańcom ośrodka, udało się nam również zebrać wiele pluszaków, książek, gier itp. rzeczy. Naszą wizytą oraz podarunkami sprawiliśmy wielką radość tym małym osóbkom skrzywdzonym przez los.

Wszystko wskazuje na to, że takie akcje na stałe wpiszą się w harmonogram Zlotów.

Ostatnią oficjalną częścią II OZKZ było pożegnalne spotkanie. Rozpoczęło się ono od pojawienia się ogromnego tortu z klubowym LOGO oraz grill. Podczas pożegnalnego spotkania zostały rozdane pamiątkowe dyplomy, które otrzymali wszyscy jego uczestnicy. Podczas niego rozdano również dyplomy i nagrody dla zwycięzców w konkursach rozegranych podczas naszego kilkudniowego spotkania.

Za rok znów się spotkamy – tym razem na III OZKZ w Mikorzyn Hotel Wityng i ponownie będziemy się doskonale bawić jak do tej pory, a być może jeszcze lepiej.

II Ogólnopolski Zlot Klub Zafira w liczbach:

 • Liczba aut: 30 (+/-),
 • Liczba osób: ponad 100,
 • Wizyt Policji: 1 (towarzyska),
 • Ilość wypitego alkoholu: brak danych :),
 • Zjedzonych kalorii: słodka tajemnica,
 • Liczba partnerów zlotu: 8,
 • Liczba konkurencji: 25

Przeprowadzone konkurencje:

 • konkurs wierszokletów,
 • konkurs:- Naj ZA,
  – Naj ZB,
  – Naj ZC,
  – BEST TUNING ZA,
  – BEST TUNING ZB,
  – BEST TUNING ZC,
  – Best of clean engine,
  – Najbardziej odjechana Zośka
 • przeciąganie liny,
 • sztafeta rodzinna,
 • pchanie samochodu na czas,
 • Test z wiedzy o Zafirze,
 • mistrzostwa w tenisie stołowym,
 • mistrzostwa w tenisie ziemnym,
 • mistrzostwa pool bilard,
 • mecz piłkarski 2×20 min,
 • rzut tarczą hamulcową – mężczyźni i klockiem hamulcowym – kobiety,

Partnerzy:

  • ritpol.pl – piekarnia specjalizująca się w wypieku pieczywa fast-food (bułki do hamburgerów, hot-dogów, kebabów itp.)

  • koga-gastro.pl – producent sosów dla gastronomii i dystrybutor produktów do gastronomii

W zlocie udział wzięli:

  1. 13thGhost z rodziną
  2. ArtiArt z rodziną
  3. Bamber i Iza-bambina z dziećmi
  4. Belfer z rodziną
  5. Boral z rodziną
  6. budrys z rodziną
  7. cinek z rodziną
  8. cOOba z rodziną
  9. DD z rodziną
  10. JaGoDka i endzi
  11. Jaro i Asiula z dziećmi
  12. jowket z rodziną
  13. Junior i kandi z rodziną
  14. kapiszon z małżonką
  15. Konix
  16. kranik27 z rodziną
  17. Krasnal z małżonką
  18. M4R10
  19. morsu z rodziną
  20. piotrgu z rodziną
  21. Protas z rodziną
  22. racool z rodziną
  23. Ramirez z rodziną
  24. speedy z rodziną
  25. spiotrowski z rodziną
  26. Tunio999 z rodziną
  27. Tux z rodziną
  28. tycik z rodziną
  29. zep z rodziną


RSS: : Portal Forum | vin | kody błędów | zaproszenie | Narzędziówka
powered by borowicz.info

www.KlubZAFIRA.pl/forum
Wir lieben Zafira