Zapraszamy na VI OZKZ w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Mazowsze, Soczewka, woj. mazowieckie

Witajcie,

Chcieliśmy zorganizować Zlot w San Escobar 😎 ale niestety ostatnimi czasy ten kierunek jest bardzo popularny i bardzo oblegany 🙂

VI Ogólnopolski Zlot KlubZAFIRA.pl odbędzie się….

VI OZKZ – Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Mazowsze

Termin:15.06. – 18.06.2017 (Boże Ciało)

Miejsce:  Soczewka, mazowieckie

Strona www:  http://www.mazowsze.plocman.pl/?page_id=5

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Mazowsze

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy MAZOWSZE zlokalizowany jest w miejscowości Soczewka koło Płocka na skraju Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Dysponujemy pokojami 2, 3 i 4 osobowymi z łazienkami. Zapewniamy również całodzienne wyżywienie. Do dyspozycji gości jest drink-bar, jadalnia, TV-sat, sala konferencyjna na 200 osób oraz sale konferencyjno-wykładowe ze sprzętem audiowizualnym. W otoczeniu ośrodka znajduje się monitorowany parking, plac zabaw dla dzieci oraz miejsce na ognisko lub grill.

W ośrodku znajduje się kilkanaście koni, dzięki czemu istnieje możliwość organizowania przejażdżek po okolicy. Ośrodek usytuowany jest przy samym lesie, nad lewobrzeżną Skrwą w odległości 100 m od jeziora Soczewka i 300 m od rzeki Wisły. Położony jest w pobliżu oznakowanych szlaków turystycznych. Piękne usytuowanie, czyste powietrze i woda gwarantują doskonały wypoczynek. W sąsiedztwie ośrodka rozciąga się Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy z malowniczymi i czystymi jeziorami. Chętni mogą zwiedzić pobliski Łąck, w którym znajduje się Państwowe Stado Ogierów. Amatorzy turystyki pieszej mogą wędrować licznymi szlakami. Nad jeziorem znajduje się wypożyczalnia sprzętu pływającego.

 

 

 

Soczewka – miejscowość turystyczno-wypoczynkowa, niegdyś zwana była  Moździerzem. Oddalona jest od Płocka o 10 km. Miejscowość położona jest nad sztucznym jeziorem powstałym ze spiętrzenia wód Skrwy w pobliżu ujścia do Wisły. Obramowane lasem jezioro o powierzchni ok. 50 ha (długości 2,2 km, szerokości 310 m) o stromych piaszczystych brzegach przyciąga wczasowiczów i wędkarzy. Soczewka zaliczana jest do jednej z najpiękniej położonych miejscowości w tym regionie. Centralnym punktem jest neogotycki kościół z 1906 roku wraz z cmentarzem, na którym znajdują się mogiły 129 żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku w czasie bitwy, jaka wywiązała się podczas forsowania Wisły przez oddziały niemieckie. Malownicza okolica Soczewki zachęca do  czynnego spędzania wolnego czasu w tym i spacerów po okolicy.

Teren ogrodzony. Parking na terenie ośrodka dla naszych gości jest bezpłatny. Brama wjazdowa ośrodka zamykana jest na noc.

Do dyspozycji gości oddajemy:
– kajaki (j. Soczewka),
– plac zabaw dla dzieci,
– piłkarzyki,
– stół do ping-ponga,
– cymbergaj
– miejsce na ognisko, grill
– plaża 150 m od ośrodka na jeziorze Soczewka.
– boisko do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki znajduje się 300 m od ośrodka (ORLIK)
– przejażdżki platformami po szlakach turystycznych (5 zł) lub w siodle (15 zł)

Jeżeli w grupie są wędkarze do dyspozycji połowy z pomostu lub łódki. Koszt karty wędkarskiej: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BAZA NOCLEGOWA

Dysponujemy 164 miejscami noclegowymi w pokojach 2,3,4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV i balkonami oraz 1 apartamentem.

Pokoje

Zdjęcie pokoi znajdziecie na stronie Ośrodka.

Cena za jedna dobę z pełnym wyżywieniem:
90 zł osoba dorosła
50 zł dziecko od 6 do 15 lat
Gratis dzieci do 5 lat

Wyżywienie: śniadanie (szwedzki stół), obiad 2-daniowy z deserem, kolacja (grill) w cenie.

Cena 3 dniowego pobytu:
Pobyt osoby dorosłej 3 x 90 = 270 zł
Pobyt dziecka w wieku od 6 do 15 lat 3 x 50 = 150 zł
Dzieci do lat 5 gratis

Można przedłużyć pobyt, lub przyjechać wcześniej w cenach ustalonych na Zlot (śniadanie 10 zł, obiad 15 zł, kolacja nie grillowa 10 zł).

W cenie pobytu:
Nocleg
Śniadanie w postaci bufetu szwedzkiego
Obiad porcjowany, 3 daniowy
Kolacja grillowa

Plan pobytu:

czwartek, 15.06.2017
obiad, kolacja

piątek, 16.06.2017
śniadanie, obiad, kolacja

sobota, 17.06.2017
śniadanie, obiad, kolacja

niedziela, 18.06.2017
śniadanie

Propozycja menu obiadowego:

Śniadania szwedzki bufet
wędliny, pomidory, ogórki, ser biały, ser żółty, dżem, miód, pasta rybna, jajecznica, parówki, płatki kukurydziane, mleko, herbata, kawa

OBIAD

Obiad 15.06.2017
*zupa ogorkowa
*kotlet devolay z frytkami + zestaw surowek
Deser i coś do picia

Obiad 16.06.2017
*zupa pomidorowa z makaronem
*ryba zapiekana z ziemniakami + zestaw surówek
Deser i coś do picia

Obiad 17.06.2017
*rosól z makaronem
*zraz w sosie kurkowym z kopytkami + zestaw surowek
Deser i coś do picia

Kolacje grillowe:

Grill czwartkowy:
Grochówka wojskowa
Karkowka
Kiełbasa
Smalec + ogórek
Szaszłyk drobiowy z warzywami
Ziemniaki pieczone (z ogniska czy w folii zawinięte z piekarnika)
Sałatka/surówki 2 rodzaje
Kaszanka wiejska z cebulka pieczona w folii
Pieczywo
Ketchup/musztarda
Kawa + herbata

Grill piątkowy:
Flaki
Karkówka
Kiełbasa
Smalec + ogórek
Szaszłyk drobiowy z warzywami
Ziemniaki pieczone (z ogniska czy w folii zawinięte z piekarnika)
Sałatka/surówki  2 rodzaje
Kaszanka wiejska z cebulka pieczona w folii
Pieczywo
Ketchup/musztarda
Kawa + herbata

Grill sobotni:
Zupa np. gulaszowa
Bigos
Boczek
Karkówka
Kiełbasa
Smalec + ogórek
Szaszłyk drobiowy z warzywami
Surówki/sałatki 2 rodzaje
Kaszanka wiejska z cebulka pieczona w folii
Ziemniaki pieczone (z ogniska czy w folii zawinięte z piekarnika)
Ketchup/musztarda
Kawa + herbata

BECZKA PIWA DO PIERWSZEJ KOLACJI OD  ,,Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Mazowsze”

Zabytki i atrakcje w okolicy:
* dworek z kompleksem parkowym i aleją lipową z XIX w.
* neogotycki kościół parafialny z 1906 r .

Płock:
* Bazylika katedralna wzniesiona została w 1144 roku z fundacji biskupa Aleksandra z Malonne. Wielokrotnie przebudowywana, zachowała jednak swoje pierwotne romańskie elementy. W Kaplicy Królewskiej znajduje się sarkofag dwóch władców Polski – Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego. W kruchcie – kopia słynnych brązowych, romańskich Drzwi płockich, wykonanych dla katedry płockiej około 1154 roku w Magdeburgu
* Zamek książęcy z XIV wieku, przebudowany w XVI w. na opactwo benedyktynów. W murach zamkowych znajdują się dwie gotyckie wieże: Wieża Szlachecka – dawne więzienie dla szlachty i Wieża Zegarowa z barokowym hełmem i z fragmentami romańskiego palatium z XIII wieku u podstawy. W dawnym opactwie mieści się obecnie Muzeum Diecezjalne, które eksponuje najcenniejsze zabytki skarbca takie jak Herma św. Zygmunta., kielich Konradowski czy gotyckie monstrancje. Obok, w dawnym budynku muzeum, znajduje się kolekcja malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego (m.in. zbiór ponad 100 pasów kontuszowych).
* Świątynia Miłosierdzia i Miłości – katedra mariawicka, wybudowana z inicjatywy Marii Kozłowskiej w latach 1911-1914. W skład kompleksu budynków wchodzi także klasztor – siedziba władz Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Świątynię i klasztor wzniesiono w stylu neogotyku angielskiego na planie litery E. We wnętrzu świątyni znajduje się pozłacana konfesja, nagrobek Marii Franciszki i biskupów mariawickich.
* Amfiteatr płocki – wkomponowany w zbocze skarpy obiekt przykryty wachlarzowym dachem mieszczący ok. 3,5 tysiąca widzów.
* Deptak na ul. Tumskiej
* Ulica Tumska – deptak miejski. Wytyczona na początku XIX w., gdy miała być drogą dojazdową do katedry. Potem połączyła Rynek Kanoniczny (obecnie Plac Narutowicza) z Nowym Rynkiem i stała się główną ulicą handlową miasta.
W secesyjnej kamienicy przy ulicy Tumskiej 8 mieści się Muzeum Mazowieckie – jedna z najstarszych placówek muzealnych w Polsce. W zbiorach muzeum znajduje się bogata kolekcja sztuki secesyjnej, w tym prace: Wyspiańskiego, Malczewskiego, Mehoffera, Laszczki, Laliqua, Galle.
* Ulica Grodzka
Ulica Grodzka – najstarsza ulica miasta. Łączyła dwa rynki miejskie: Kanoniczny (obecnie Pl. Narutowicza) oraz Stary Rynek. Obecnie w zabudowie dominują neoklasycystyczne kamienice z XIX wieku.
*  Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego – jedna z najstarszych szkół w Polsce.
Przy ulicy Małachowskiego 1 mieści się „Małachowianka” – najstarsza w Polsce szkoła średnia (zał. według tradycji w 1180 r.)[17]. W podziemiach średniowiecznego skrzydła budynku mieści się muzeum szkolne z reliktami architektury romańskiej i gotyckiej a w gotyckiej wieży obserwatorium astronomiczne. Wśród uczniów szkoły byli m.in. Ignacy Mościcki – Prezydent II RP i Tadeusz Mazowiecki – pierwszy Premier III RP, podróżnik Tony Halik oraz Jan Zumbach – dowódca legendarnego Dywizjonu 303
* Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, jest celem pielgrzymek religijnych. Tu 22 lutego 1931 roku siostra Faustyna Kowalska (kanonizowana przez papieża Jana Pawła II) miała mieć pierwsze objawienie obrazu Jezusa Miłosiernego. W 100-lecie jej narodzin zostało tu otwarte Muzeum św. Siostry Faustyny.
* Stary Rynek i Ratusz
Stary Rynek – do połowy XIX wieku tętnił życiem. Tutaj znajdowały się zajazdy, oberże i sklepy. Pośrodku rynku wznosił się gotycki ratusz z niewysoką wieżą, a przed nim szafot.
Płocki ratusz – zbudowany w latach dwudziestych XIX wieku, zaprojektowany został przez Jakuba Kubickiego (twórcy m.in. Belwederu w Warszawie), w okresie klasycyzmu , był miejscem ostatniego posiedzenia Sejmu Królestwa Polskiego w 1831 r. (tzw. Sejm Powstańczy). Od chwili powstania ratusz był zawsze siedzibą władz miejskich.
* Kościół kolegiacki św. Bartłomieja ufundowany przez Kazimierza Wielkiego, Świątynia była wielokrotnie przebudowywana. W XVIII w. w wyniku osuwania skarpy rozebrano boczne kaplice, a wejście w stylu barokowym dobudowano od strony Starego Rynku. W kościele znajduje się wczesnobarokowy ołtarz z roku 1640.
* Neogotycki klasztor Starokatolickiego Kościoła Mariawitów – centrum polskiego mariawityzmu z początku XX wieku.
* W pobliżu domu, w którym urodził się i mieszkał Władysław Broniewski (1897-1962), przy Placu Obrońców Warszawy znajduje się monumentalny pomnik wystawiony w 1972 r. na cześć poety, autorstwa Gustawa Zemły. Na podwórzu przed domem rośnie kilkusetletni dąb. Broniewski w wielu swoich wypowiedziach codziennych i poetyckich identyfikował się z prastarym drzewem. Władysław Broniewski jest Honorowym Obywatelem Miasta Płocka.
* Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Odsłonięty 18 sierpnia 1997 roku, w 77 rocznicę pamiętnych wydarzeń na Pl. Obrońców Warszawy (przedwojennym placu Piłsudskiego)

i wiele innych

Zabytki Płocka znajdują się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.

PROGRAM DODATKOWY z Ośrodka (niektóre extra płatne):
– przejażdżki wozami po szlakach turystycznych parku krajobrazowego,
– wycieczka do Płocka z przewodnikiem (czas zwiedzania około 3 godzin),
– wycieczki do Sierpca ze zwiedzaniem Skansenu,
– rejs statkiem po Wiśle od 1 maja do 15 października,
– imprezy plenerowe z pieczeniem prosiaka lub dzika, z udziałem zespołu folklorystycznego,
– uroczyste kolacje, bankiety z zespołem muzycznym lub DJ, uatrakcyjnione rożnymi występami,
– degustacja wina, wędzonych ryb,
– ognisko,
– quady (jazdy odbywają się po piaszczystej plaży),
– paintball
– liny, wspinaczki
– pieczenie chleba
– spotkanie z leśnikiemRSS: : Portal Forum | vin | kody błędów | zaproszenie | Narzędziówka
powered by borowicz.info

www.KlubZAFIRA.pl/forum
Wir lieben Zafira